Jin Schouchun (Selected)

321330

JIN SCHOUCHUN (China 19th/20th century): blooming prunus and calligraphi, framed in two roundels, c. 65x34.5 cm
JIN SCHOUCHUN (Kina, 18/1900-tal): Blommande fruktträd och kalligrafi, tusch och färg på siden, ramad och monterade i två rundlar, ca 65x34,5 cm

Damages, retouches, stains
Skador, retuscher, fuktangrepp

Orientaliskt, Konst

Nybrogatan 32, Stockholm

Jin Schouchun (Selected)

Budhistorik (1 bud)

1954585
2015-07-23 20:24:56

2015-08-01 kl 21:21
Slutpris SEK:
151 EUR, 172 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.