Par, tedosor, Kina, 1700-tal

321246

TEDOSOR, 1 par, porslin, Kina, 1700-tal, Kangxi (1662-1722), oktagon form, dekor i underglasyrblått med motiv av blommor, höjd ca 10 cm

Retuscher, nagg

Orientaliskt, Porslin

Monter 25

Par, tedosor, Kina, 1700-tal

Budhistorik (11 bud)
1985056
2 400
1987257
1985056
1985050
1 300
1984944
750

Slutpris SEK:
2 400
229 EUR, 258 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.