Puderstol 1700-tal

320628

PUDERSTOL, 1700-talets andra hälft, ryggen med svarvade stolpar, målad i engelskt rött, sittdyna klädd i brunt skinn, höjd 72,5 cm

Renoverad, slitage, smärre skador

Möbler, Stolar

Puderstol 1700-tal

Budhistorik (12 bud)
1993244
1993234
2 800
1992648
2 600
1993224
2 400
1992648

Slutpris SEK:
302 EUR, 343 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.