Lotus Censer (Selected)

319794

A BRASS CENSER, decorated with lotus leaves and flowers, two handles, Ming mark, 19th/20th century, height c. 6 cm
RÖKELSEKAR, mässing, Kina, 1900-tal, delvis genombruten dekor med motiv av lotusblad och blommor, handtag, bär Mingmärke, höjd ca 6 cm

Wear
Slitage

Orientaliskt, Konsthantverk

Monter 30

Lotus Censer (Selected)

Budhistorik (9 bud)
1960739
700
1960622
650
1960738
600
1960622
550
1959867
500

Slutpris SEK:
700
70 EUR, 80 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.