Värmefat 3 stycken porslin Kina

319540

VÄRMEFAT, 3 st, porslin, Kina, 1700/1800-tal, dekor i underglasyrblått med motiv av pagodlandskap, längd ca 27 cm

Nagg, ett med omfattande sprickor

Orientaliskt, Porslin

Monter 12

Budhistorik (2 bud)

1961194
1955607
950

Slutpris SEK:
101 EUR, 114 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.