Tedosor 3 st brun glasyr

319531

TEDOSOR, 3 st, KRUKA, 1700/1800-tal, dekor i brun glasyr, tedosorna dekorerade med kalligrafi, höjd ca 14-16 cm

Slitage

Orientaliskt, Porslin

Monter 13

Tedosor 3 st brun glasyr

Budhistorik (10 bud)
1963971
850
1963759
1963758
650
1963644
600
1963642
550

Slutpris SEK:
850
83 EUR, 97 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.