Cider Pitcher (Selected)

319266

A CIDER PITCHER, cover with sculpted foo dog, underglazed blue, 18th century, height c. 29 cm
CIDERKANNA med lock, Kina, 1700-tal, porslin, dekorerad i underglasyrblått, lockets knopp i form av fohund, höjd ca 29 cm

Cover with repairs
Locket med lagningar

Orientaliskt, Porslin

Cider Pitcher (Selected)

Budhistorik (7 bud)
1958246
3 400
1957666
3 200
1956439
1955340
2 600
1954435
2 400

Slutpris SEK:
3 400
332 EUR, 389 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.