Kruka porslin Kina orange med gulddekor

319262

FLASKA, KRUKOR, 2 st, porslin, Kina, 1800-tal, dekorerade i underglasyrblått resp orange glasyr och förgyllning, höjd ca 10-23 cm

Slitage, tillverkningsdefekter

Orientaliskt, Porslin

Monter 12

Budhistorik (16 bud)
1963960
1 800
1963510
1 700
1963959
1 700
1963510
1 600
1963635
1 600

Slutpris SEK:
1 800
176 EUR, 206 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.