Salt Cellars (Selected)

319259

A PAIR OF UNDERGLAZED SALT CELLARS, decorated with fine objects and flowers, 17th/18th century, height c. 5 diameter c. 8.5 cm
SALTKAR,1 par, porslin, Kina, 16/1700-tal, dekor i underglasyrblått med motiv av antikviteter, höjd ca 5 diameter ca 8,5 cm

Repairs/retouches
Lagningar/retuscher

Orientaliskt, Porslin

Monter 30

Salt Cellars (Selected)

Budhistorik (6 bud)
1958496
550
1955332
500
1955331
450
1954000
1953457

Slutpris SEK:
550
55 EUR, 63 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.