Urna cloisonné Japan m sockel

319257

URNA, cloisonné, Japan, 1800/1900-tal, rik dekor med motiv av duvor, tranor och blommor, höjd ca 31 cm

Slitage

Orientaliskt, Konsthantverk

Monter 3

Urna cloisonné Japan m sockel

Budhistorik (17 bud)
1962134
2 400
1962129
1962129
1962133
1 900
1962129
1 800

Slutpris SEK:
2 400
242 EUR, 275 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.