Vas mm cloisonne

318486

VAS, CIGARRETTETUI, NÅLFAT 1 par, SKÅL, cloisonné, Kina, 1900-tal, dekor med motiv av bl a drakar och blommor, etuiets längd ca 9 cm, vasens höjd ca 15 cm

Slitage, sprickor

Orientaliskt, Konsthantverk

Vas mm cloisonne

Budhistorik (6 bud)
1960123
600
1961093
550
1960123
500
1957126
450
1957126

Slutpris SEK:
600
61 EUR, 71 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 130 kr.