Vas mm cloisonne

318486

VAS, CIGARRETTETUI, NÅLFAT 1 par, SKÅL, cloisonné, Kina, 1900-tal, dekor med motiv av bl a drakar och blommor, etuiets längd ca 9 cm, vasens höjd ca 15 cm

Slitage, sprickor

Orientaliskt, Konsthantverk

Vas mm cloisonne

Budhistorik (6 bud)
1960123
600
1961093
550
1960123
500
1957126
450
1957126

Slutpris SEK:
600
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 130 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer