MANET efter, JACQUES VILLON, färgetsning

318307

JACQUES VILLON (1875-1963): Dejeuner sur l'herbe, färgakvatint, efter förlaga av Eduard Manet, osignerad, utgiven av Louvren, ca 49 x 62,5 cm
LITTERATUR: Ginestet/Pouillon E.668

Visas på Geijersgatan 14 i Göteborg.

Pappersskador, ej examinerad ur ram

Geijersgatan 14, Göteborg

Budhistorik (2 bud)

1974987
1973111

Slutpris SEK:
35 EUR, 40 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 458 kr.