Bengt Lindström

318023

BENGT LINDSTRÖM (1925-2008), Jätten på berget,
olja på duk, 65 x 54 cm.
Certifikat utfärdat av Comité Bengt Lindström, Paris, Frankrike kommer att medfölja.
PROVENIENS: Konstnären Bengt Lindströms kvarlåtenskap, nr 0295

Kundcenter

Bengt Lindström

Budhistorik (16 bud)
1962658
42 000
1962592
40 000
1962591
39 000
1962590
37 000
1962588
36 000

Slutpris SEK:
42 000
4 103 EUR, 4 801 USD
Utropspris SEK:
50 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.