Peder Duke "Landskap m gul form"

317928

PEDER DUKE (1938-2003): "Landskap med gul form", signerad och daterad på baksidan Peder Duke 1992, olja på duk, ca 100x110 cm.
Sommarutställning Nybrogatan 32

Nybrogatan 32, Stockholm

Peder Duke

Budhistorik (7 bud)
1966549
9 000
1952520
8 000
1942349
6 200
1940356
6 000
1939627
5 000

Slutpris SEK:
9 000
Utropspris SEK:
12 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 420 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer