Peder Duke "Det gula ljuset"

317917

PEDER DUKE (1938-2003): "Det gula ljuset", signerad och daterad på baksidan Peder Duke 1992, olja på duk, ca 85x100 cm.
Sommarutställning Nybrogatan 32

Nybrogatan 32, Stockholm

Peder Duke

Budhistorik (18 bud)
1981440
13 000
1975450
12 500
1981438
12 000
1975450
11 500
1981437
11 000

Slutpris SEK:
13 000
1 327 EUR, 1 541 USD
Utropspris SEK:
12 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 420 kr.