Peder Duke "Höstljus"

317906

PEDER DUKE (1938-2003): "Höstljus", signerad och daterad på baksidan Peder Duke 1990-91, olja på duk, ca 116x106 cm.
Sommarutställning Nybrogatan 32

Nybrogatan 32, Stockholm

Peder Duke

Budhistorik (7 bud)
1977119
8 000
1961201
7 000
1942327
6 200
1940345
6 000
1939615
5 000

Slutpris SEK:
8 000
817 EUR, 948 USD
Utropspris SEK:
12 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 420 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Slakthusgatan 22
Växel tel 08-686 98 80

Helsingfors
Växel +358 9 35 426 700

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7
Baltzarsgatan 6

Antikskolan

» Läs mer