Peder Duke "Vinnande ljus"

317900

PEDER DUKE (1938-2003): "Vinnande ljus", signerad och daterad på baksidan Peder Duke 1991, olja på duk, ca 118x95 cm;
LITTERATUR: Avbildad i Peder Duke (1938-2003), Mitt hemliga språk, 2006, Bokförlaget Atlantis AB, sidan 48.
Sommarutställning Nybrogatan 32

Nybrogatan 32, Stockholm

Peder Duke

Budhistorik (7 bud)
1971357
9 000
1942322
8 200
1939636
8 000
1939612
6 000
1938010
5 000

Slutpris SEK:
9 000
906 EUR, 1 030 USD
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.