Peder Duke "Pelaren"

317899

PEDER DUKE (1938-2003): "Pelaren", signerad och daterad på baksidan Peder Duke 1991, olja på duk, ca 121x98 cm
LITTERATUR: Avbildad i Peder Duke (1938-2003), Mitt hemliga språk, 2006, Bokförlaget Atlantis AB, sidan 49.
Sommarutställning Nybrogatan 32

Nybrogatan 32, Stockholm

Peder Duke

Budhistorik (25 bud)
1981415
18 500
1981412
18 000
1981409
17 500
1981406
17 000
1981402
16 500

Slutpris SEK:
18 500
1 889 EUR, 2 192 USD
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 420 kr.