Fällbord Anders Rosendahl

321578

ANDERS JACOB ROSENDAHL (mästare i Arboga 1762-1836), fällbord, signerat AI ROSENDAHL ARBOGA, omkring 1800-tal, fanerat med alrot, på fot av björk, diameter ca 88 cm, höjd ca 76 cm

Bruksslitage

Rum 20

Fällbord Anders Rosendahl

Budhistorik (21 bud)
1960375
6 400
1960374
6 200
1960343
6 000
1960373
6 000
1960343
5 800

Slutpris SEK:
6 400
644 EUR, 732 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.