Matservis "Ingrid" Rörstrand

321553

MATSERVIS, 34 dlr, "Ingrid", Rörstrand, flintgods, 1900-talets första hälft, bestående av: 12 mattallrikar, 8 djupa tallrikar, 6 assietter, 7 uppläggningsfat och -skålar i olika storlek, såsskål

Nagg, bruksslitage

Keramik/Porslin

Monter 29

Matservis

Budhistorik (6 bud)
1956051
500
1959906
500
1956051
450
1959905
1956051

Slutpris SEK:
500
52 EUR, 62 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.