Skänk Danmark 1800-tal

321497

JENS GUSTAV LUND, skänk, Danmark 1800-tal, svartmålad, med marmorskiva och överdel med hylla, underskåp och 2 lådor i sargen, etkiettmärkt J. G. Lund Kougl. Hof-Snedker Kjobenhavn. höjd ca 110, 104x57 cm

Ommålad, slitage, mindre nagg

Rum 18

Skänk Danmark 1800-tal

Budhistorik (9 bud)
1959657
1955554
2 800
1954965
2 600
1952491
2 400
1952334

Slutpris SEK:
302 EUR, 343 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.