Vas Kina 1800-tal

321483

VAS, porslin, Kina, 1800-talets senare del, balusterformad, dekor i underglasyrblått mot celadonbotten, motiv av fågel i blommande trädgård, delvis genombrutna dekorhänklar, höjd ca 42 cm

Orientaliskt, Porslin

Rum 1

Vas Kina 1800-tal

Budhistorik (11 bud)
1959780
750
1959779
700
1959778
650
1959744
600
1959620
550

Slutpris SEK:
750
76 EUR, 86 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.