Skål Kina 1800-tal

321478

SKÅL, porslin, Kina, 1800-tal, konturerad mynning, dekorerad i underglasyrblått med motiv av pagodlandskap, diameter ca 25 cm höjd ca 12 cm

Smärre nagg vid mynning

Orientaliskt, Porslin

Monter 27

Skål Kina 1800-tal

Budhistorik (11 bud)
1959822
900
1957239
850
1957239
700
1959708
650
1957239
600

Slutpris SEK:
900
92 EUR, 111 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.