Herman Södersten oljemålning

321476

HERMAN SÖDERSTEN (1862-1926): "Vy över Nora från Hitorps Herrgård", signerad och daterad Herman Södersten -88, olja på duk, ca 60x92 cm

Smärre krackeleringar

Konst, Äldre måleri

Rum 20

Herman Södersten oljemålning

Budhistorik (36 bud)
1959702
12 500
1959713
12 500
1959702
12 000
1959711
11 500
1959702
11 000

Slutpris SEK:
12 500
1 259 EUR, 1 430 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.