Söholm tekanna

321472

SÖHOLM, tekanna, keramik, 1900-tal, Danmark, märkt MP 58 Danmark, höjd ca 19 cm

Pip med nagg, slitage

Keramik/Porslin, Design

Monter 28

Söholm tekanna

Budhistorik (7 bud)
1955850
600
1959845
550
1955850
500
1959844
450
1955850

Slutpris SEK:
600
57 EUR, 68 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.