Åmells matgrupp i gustaviansk stil

321464

ÅMELLS, matgrupp, 7 dlr., 1900-talets andra hälft, gustaviansk stil, valnöt, etikettmärkt GR Möbler Tibro, bestående av 6 stolar (s.k Svenska Modellen), matbord med 2 iläggsskivor a 48 cm i bredd, bordets höjd 74, 140x100 cm

Smärre slitage

Rum 7

Budhistorik (16 bud)
1959421
5 600
1959411
5 400
1959178
5 200
1959408
5 000
1959178
4 200

Slutpris SEK:
5 600
564 EUR, 641 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.