Piedestal

321455

SKULPTUR uppbärande slipad glasskål, 1900-talets senare del, bronspatinerad metall, höjd 81 cm

Något ojämn bas, skålfäste ovan med rostangreepp, kant med smärre nagg samt mindre nedslipning

Diverse

Rum 12

Piedestal

Budhistorik (7 bud)
1956331
1954693
1953697
1952026
700
1951333
650

Slutpris SEK:
121 EUR, 137 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.