Ion Dimitriu-Barlad brons

321430

ION DIMITRIU-BARLAD (Rumänien 1890-1964): The last grenade of caporal Musat, signerad och daterad Dimitriu-Barlad 1919, mörkpatinerad brons, höjd 45 cm

Konst, Skulpturer

Rum 7

Ion Dimitriu-Barlad brons

Budhistorik (3 bud)

1958467
1 600
1956172
1952244

Slutpris SEK:
1 600
161 EUR, 183 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.