Max Ernst färglitografi

321328

MAX ERNST (1891-1976): Masques, färglitografi, 1950, signerad Max Ernst, onumrerad (ordinarie upplaga 300 ex.). Editerad av Guilde de la Gravure, Genève-Paris (med deras blindstämpel), 33x50 cm
LITTERATUR: Spies/Leppien 49

Rum 14

Max Ernst färglitografi

Budhistorik (8 bud)
1958306
5 600
1957718
4 200
1957717
3 600
1954085
3 400
1950428
3 200

Slutpris SEK:
5 600
536 EUR, 630 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.