Koffert Amerika

321274

KOFFERT, s k Amerikakoffert, omkring 1900, märkt Eagle Lock Terryville Conn USA, svart med beslag i patinerad gulmetall, draghandtag i läder, höjd ca 63, 87x54 cm, nyckel saknas

Märken, ytslitage, klistermärken, skador, koffert är låst, nyckel saknas

Diverse, Möbler, Fashion

Rum 16

Koffert Amerika

Budhistorik (26 bud)
1957025
3 200
1951784
1956928
2 800
1951784
2 600
1956926
2 400

Slutpris SEK:
3 200
322 EUR, 366 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.