Karmstol Frankrike 1700-tal

321201

KARMSTOL, Louis XV, träskuren dekor, grönmålad samt bronserad, sits i plysch, sitthöjd ca 43 cm

Senare bemålning, tyg med skador

Rum 17

Karmstol Frankrike 1700-tal

Budhistorik (23 bud)
1956863
6 000
1956862
5 800
1956861
5 600
1956860
5 400
1956857
5 200

Slutpris SEK:
6 000
611 EUR, 739 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.