Bägare silver

321194

BÄGARE, silver, otydliga stämplar, svisselerad dekor samt vågband i relief vid fotkant och mynning, höjd ca 14,5 cm, vikt ca 149 g

Slitage, bucklor, fotkant med bristning och skada

Silver

Monter 16

Bägare silver

Budhistorik (1 bud)

1950809
2015-07-18 20:05:23

2015-07-26 kl 19:21
Slutpris SEK:
101 EUR, 114 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.