Rökelsekar, skål och kopp

321190

RÖKELSEKAR/BUR för syrsor, SKÅL med lock samt KOPP på fat, porslin, Kina, 18/1900-tal, dekor i emaljfärger samt delvis förgyllt, motiv av blommor samt figurscener, rökelsekarets lock delvis genombrutet, höjd ca 4,5-9 cm, rökelsekarets längd ca 13 cm

Tillverkningsdefekter, slitage

Orientaliskt, Porslin

Monter 17

Rökelsekar, skål och kopp

Budhistorik (7 bud)
1956047
1955524
1955524
600
1948117
550
1948117

Slutpris SEK:
111 EUR, 126 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.