Skrivdon Persien/Syrien

321148

SKRIVDON, Persien/Syrien, 1930-tal, försilvrad mässiing, tillverkare Abdul Latif, stämplar samt pennfodralet med sah(ranka), längd 28 cm

Mindre bucklor

Ändringar/tillägg
ska vara försilvrad mässiing

Silver, Övriga silverföremål, Orientaliskt

Monter 18

Skrivdon Persien/Syrien

Budhistorik (21 bud)
1955938
7 600
1955937
7 400
1955937
7 200
1955935
7 000
1955935
6 800

Slutpris SEK:
7 600
765 EUR, 869 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.