Bordspendyl Frankrike

321146

BORDSPENDYL, Restauration, Frankrike, mörkpatinerad och delvis brännförgylld brons, urhus med akantusbård, urtavlan omgiven av eklövskrans samt palmett- och växtornament, krönt av morian med stegrande häst, hel- och halvslag, nyckel och pendel medföljer, höjd 50, 27 x 16 cm

Slitage

Klockor/Ur

Rum 11

Bordspendyl Frankrike

Budhistorik (14 bud)
1955848
5 200
1955842
5 000
1955841
1955840
3 800
1955204
3 600

Slutpris SEK:
5 200
524 EUR, 595 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.