Fajansfat

321136

FAT, 2 st, fajans, troligen Holland, 1800-tal, dekor i underglasyrblått med motiv av blomsterornament samt fruktskål, diameter ca 22,5-30 cm

Nagg

Keramik/Porslin

Rum 1

Fajansfat

Budhistorik (2 bud)

1955370
1950237

Slutpris SEK:
35 EUR, 40 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.