Skålfat Kina

321090

SKÅLFAT, 2 st, porslin, Kina, 1700/1800-tal, dekor med bl a granatäpplen i emaljfärger, diameter 12-14 cm

Bruksslitage, ett med smärre färgbortfall

Orientaliskt, Porslin

Skålfat Kina

Budhistorik (15 bud)
1954478
3 800
1955193
3 600
1954478
2 400
1955192
1954478
1 700

Slutpris SEK:
3 800
383 EUR, 435 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.