Glaskaraff med glas

321057

KARAFF MED GLAS, 7 dlr, 1930/40-tal, troligen Orrefors, svart botten, glasets höjd ca 7 cm, karaffens höjd ca 20 cm

Bruksslitage

Glas, Dricksglas

Monter 18

Glaskaraff med glas

Budhistorik (2 bud)

1955186
1953479

Slutpris SEK:
35 EUR, 40 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.