Sideboard, art deco

321049

SIDEBOARD, art deco, 1920/30-tal, fanérat i bland annat valnöt och jakaranda, handtag med metall och bakelit, etikettmärkt på baksidan, höjd ca 95, 57x176 cm, nyckel finns
Citesintyg medföljer

Fanérskador, skador, maskstunget, repor, solblekt,

Möbler, Skåp, byråer

Rum 1

Sideboard, art deco

Budhistorik (43 bud)
1955028
16 000
1947918
15 500
1955025
15 000
1947918
14 500
1955013
14 000

Slutpris SEK:
16 000
1 611 EUR, 1 830 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.