Väggur 1800-tal

321039

LODREGULATOR, Tyskland, 1800-talets andra hälft, urtavla i emalj, fodral i valnöt med dekor av svarvade detaljer, höjd ca 133 cm

Lod, pendel finns, nyckel saknas, kröndekor med lagning o smärre skador

Klockor/Ur

Rum 20

Väggur 1800-tal

Budhistorik (5 bud)
1952653
500
1951813
450
1952652
1951813
1950025

Slutpris SEK:
500
48 EUR, 54 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.