Metallföremål

320987

LJUSSTAKE, KANNOR 2, SKRIN, TRATT, FORMAR, LJUSPLÅT, 3 GLASUNDERLÄGG, totalt 8 dlr, 18/900-tal, skrin i nysilver fylld med knappar, mässing och försilvrad metall, formar stämplade Skultuna, kannans höjd ca 22, ljusplåten höjd ca 37 cm,

PROVENIENS: Osmond Antik, Gamla Stan, Stockholm

Slitage och skador

Diverse, Allmoge, Metall

Monter 15

Metallföremål

Budhistorik (16 bud)
1954371
1954168
1 400
1954370
1 400
1954168
1 300
1954369

Slutpris SEK:
151 EUR, 172 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.