Lampor

320964

FOTOGENLAMPOR, 3 st., 1900-tal, mässingsfot, delvis med polykromt bemålad keramik, två elektriferade, höjd utan kupor ca 24-32 cm
PROVENIENS: Osmond Antik, Gamla Stan, Stockholm

Två saknar brännarglas, en utan kupa, skador

Belysning, Bordslampor, Diverse

Rum 7

Lampor

Budhistorik (3 bud)

1954692
1950362
1950111

Slutpris SEK:
40 EUR, 46 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.