Ljuskronor i mässing

320961

LJUSKRONOR, 2 st., 1900-talets första hälft, mässing, för 4 resp 5 ljus, höjd exkl kedja ca 31 resp 34 cm
PROVENIENS: Osmond Antik, Gamla Stan, Stockholm

Slitage

Belysning, Taklampor

Monter 14

Ljuskronor i mässing
Budhistorik (19 bud)
1953494
1 600
1954056
1953494
1 400
1954055
1 300
1953494

Slutpris SEK:
1 600
161 EUR, 183 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.