Träskåp lykta spegel och brevlåda

320950

BREVLÅDA, SKÅP, STALLYKTA, SPEGEL, 18/1900-tal, stallykta med ljusstake i mässing, brevlåda i plåt etikettmärkt Carl Lunds Fabrik Malmö, nyckel finns, skåpets höjd ca 51 cm
PROVENIENS: Osmond Antik, Gamla Stan, Stockholm

Slitage, skador

Diverse, Allmoge

Monter 15

Budhistorik (8 bud)
1953164
650
1948712
600
1948712
550
1950677
500
1948712
450

Slutpris SEK:
650
62 EUR, 70 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.