Silverbägare

320945

BÄGARE, silver, 1810 resp 1828, varar ena A. F. Hellman Uppsala, invändigt förgyllda, med gravyr, höjd ca 9 resp 10,5 cm, totalvikt ca 92 g
PROVENIENS: Osmond Antik, Gamla Stan, Stockholm

Slitage, något buckliga, med gravyr och monogram

Silver

Monter 23

Silverbägare

Budhistorik (15 bud)
1954377
1954577
1 400
1954377
1 300
1953652
1953652

Slutpris SEK:
151 EUR, 172 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.