Gjutjärnsföremål

320932

MORTLAR 3 st, PANNA, PLÄTTLÄGG, GRYTA, ÄGGSTÄLL, TREFOT, gjutjärn, 18/1900-tal, gryta märkt H. F (Hällefors Bruk) 2 K
PROVENIENS: Osmond Antik, Gamla Stan, Stockholm

Skador, slitage

Diverse, Allmoge

Monter 23

Gjutjärnsföremål

Budhistorik (9 bud)
1953645
900
1952746
850
1953339
850
1952746
1952181
750

Slutpris SEK:
900
86 EUR, 97 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.