Kvarnar och våg

320922

KAFFEKVARN, KRYDDKVARN, VÅG, 18/1900-tal, våg med etikett Lindells Patent, höjd ca 20-26 cm
PROVENIENS: Osmond Antik, Gamla Stan, Stockholm

Slitage, skador

Diverse, Allmoge

Monter 23

Kvarnar och våg

Budhistorik (10 bud)
1953870
700
1953313
650
1953869
650
1953313
600
1953478
550

Slutpris SEK:
700
70 EUR, 80 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.