Pelle Swedlund oljemålning

320907

PELLE SWEDLUND (1865-1947): Gävle slott, signerad och daterad PS 1930, olja på duk, överdel delvis svängd, 130 x 136 cm, målningen är utförd som väggfält
PROVENIENS: SEB Trygg och Liv

Rum 19

Pelle Swedlund oljemålning

Budhistorik (8 bud)
1949474
1949473
1949472
2 400
1948311
600
1948309
500

Slutpris SEK:
403 EUR, 458 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.