Tekanna Gunnar Nylund

320902

GUNNAR NYLUND, tekanna, keramik, 1900-talets andra hälft, harpälsglasyr i blått, tvådelad, märkt G. N, 2a sortering, höjd ca 21,5 cm
PROVENIENS: Osmond Antik, Gamla Stan, Stockholm

2a sortering, fat saknas

Keramik/Porslin

Monter 23

Tekanna Gunnar Nylund

Budhistorik (3 bud)

1953509
1949741
1945798

Slutpris SEK:
38 EUR, 45 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.