Mässingskannor

320901

CHOKLAD/KAFFE/TEKANNOR, 8 st., 18/1900-tal, mässing, handtag i trä och porslin, höjd ca 12-21 cm
PROVENIENS: Osmond Antik, Gamla Stan, Stockholm

Bucklor och slitage

Metall, Allmoge

Monter 23

Mässingskannor

Budhistorik (15 bud)
1953941
900
1953950
850
1953941
1953730
750
1952524
700

Slutpris SEK:
900
91 EUR, 103 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.